Profesjonalne środki czystości – na które z nich warto zwrócić uwagę?

Profesjonalne środki czystości, z których najczęściej korzystają firmy sprzątające, różnią się od „zwykłej chemii”. Specyficzny skład, wysoka wydajność, opatrzenie specjalnymi certyfikatami – te cechy decydują o tym, że renomowane preparaty myjące to produkty z górnej półki. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Chemia profesjonalna – dla firm i osób prywatnych

Profesjonalne środki czystości w dużej mierze nabywane są przez firmy sprzątające. Produkty zaliczające się do tej kategorii przeznaczone są bowiem do konkretnych rodzajów powierzchni. W przeciwieństwie więc do zwykłych środków, które najczęściej są uniwersalne, wykazują się wysoką skutecznością i właściwościami pielęgnacyjnymi.

Chemia profesjonalna sprzedawana jest w dużych opakowaniach. Jest to istotne szczególnie dla tych firm, które oferują usługi sprzątające na dużych powierzchniach np. w halach produkcyjnych. Pojemniki o dużej pojemności starczają na dłużej. To jednak nie oznacza, że profesjonalnych środków czystości nie może kupić prywatny podmiot gospodarczy. Producenci wychodzą naprzeciw i takim klientom, wprowadzając na rynek środki czystości o mniejszej pojemności.

Do mycia podłóg i szyb

Silnie skoncentrowane preparaty do mycia podłóg usuwają nawet najcięższe zanieczyszczenia. Warto postawić na produkty, które nie pienią się podczas stosowania – to pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości czasu. Niektóre preparaty nie tylko czyszczą powierzchnie, ale mają także dodatkowe właściwości – konserwujące, nabłyszczające i antypoślizgowe. Każdy więc ma szansę dobrać produkt odpowiednio do swoich potrzeb.

Chyba każdy z nas walczył kiedyś z nieestetycznymi smugami, które nie znikają nawet po kilkakrotnym przetarciu szyb. Wśród profesjonalnych środków czystości znajdują się na szczęście dedykowane spraye do mycia okien. Chemia gospodarcza oferuje także koncentraty w dużych baniakach, które przed użyciem rozpuszcza się w wodzie. Środki do mycia szyb nadają się także do mycia luster i powierzchni szklanych np. mebli.