Internet rzeczy, czyli sprzęty domowego użytku zarządzane zdalnie

Nie ma wątpliwości, że nowoczesna technologia zawładnęła naszym życiem. Chętnie z niej korzystamy, bo przecież usprawnia ona wiele codziennych czynności. Co więcej, w wielu przypadkach wyręcza nas od konieczności ich wykonywania. Pozwala również na oszczędności finansowe. Nic więc dziwnego, że coraz częściej korzystamy ze sprzętów domowego użytku, które mogą być optymalnie zarządzane. Świetnym przykładem jest nowoczesna pralka. Poznaj taką, która może być zarządzana zdalnie.

Pralka qdrive jako jeden ze sprzętów zarządzanych zdalnie Wyobraź sobie, że już teraz możesz zarządzać działaniem swojej pralki za pośrednictwem lodówki. Okazuje się, że najnowsza pralka Samsung na wbudowany moduł WI-Fi, który łączy się z ekranem lodówki za pośrednictwem specjalnej aplikacji na smartfonie. Dzięki temu z serca domu, czyli z kuchni możesz nastawiać pranie i zarządzać programami, jakie oferuje pralka qdrive.

I to nie wszystko, bo wspomniana aplikacja w telefonie pozwala Ci nastawiać pranie albo zmieniać programy prania nawet wtedy, gdy nie ma Cię w domu. Siedząc w pracy, możesz włączyć pralkę, a po powrocie pozostanie Ci już tylko rozwieszenie czystych ubrań. Właśnie tak działa internet rzeczy w ramach inteligentnego domu.

Najnowsza pralka Samsung i wykorzystanie inteligentnej technologii

Pralka qdrive prezentuje nowinki technologiczne w trzecim wymiarze. Samsung oferuje teraz sprzęt, który pozwala zachować pełen komfort codziennych czynności. Producenci są tak pewni swojego produktu, że najnowsza pralka Samsung cieszy się aż 10letnią gwarancją.

Warto wymienić chociażby kilka atutów, które posiada. Drzwi addwash, dzięki którym można dorzucać kolejne ubrania już w trakcie prania, autodozownik, który rozpoznaje poziom zabrudzenia ubrań oraz wagę wsadu, dzięki czemu dobiera ilość koniecznego detergentu czy silnik Digital Inverter, dzięki któremu najnowsza pralka Samsung pracuje cicho i generuje nawet 20% z tytułu zużycia prądu.

Zalety, na jakie możemy liczyć korzystając z internetu rzeczy

Wspomnieliśmy o pralce, która jest zarządzana za pośrednictwem inteligentnej lodówki. Pasjonatom inteligentnych rozwiązań, zgodnych z nowoczesną technologią warto przybliżyć więcej możliwości, jakie wiążą się z opcją Family Hub.

Dzięki sztucznej inteligencji zajrzysz do wnętrza lodówki i sprawdzisz, jakich produktów w niej brakuje. Dzięki odpowiedniej aplikacji możesz też sterować systemem oświetlenia w swoim domu albo włączyć odkurzacz. Jak widać, pralka nie jest jedynym urządzeniem, które możesz nastawić zdalnie. Sieć daje nam ogrom możliwości.

Co jeszcze nas zaskoczy?

Okazuje się, że autodozownik czy drzwi addwash dzisiaj są już standardem. Nowoczesna technologia, która pozwala zarządzać domem w sposób zdalny, już niedługo da nam jeszcze więcej możliwości. Trzecia generacja, dzięki której zarządzanie domem jest możliwe przy wykorzystaniu internetowej sieci, pozwoli nam wykorzystywać wszystkie sprzęty w sposób zdalny.

Już teraz możemy przecież nie tylko wstawiać pranie, ale także włączać światło w razie potrzeby nie będąc w domu albo zajrzeć do wnętrza lodówki, kiedy jesteśmy na zakupach. Kwestią czasu jest tylko to, by wszelkie domowe obowiązki były realizowane podczas naszej nieobecności. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się pełnym relaksem we własnych „czterech kątach”.

Artykuł powstał przy współpracy z lukikuki.pl