Paznokcie po hybrydzie. Jak zregenerować paznokcie po manicure hybrydowym?

Manicure hybrydowy to doskonała metoda malowania paznokci, która sprawdzi się u kobiet, które na co dzień nie mają czasu by zadbać o własne paznokcie. Lakier hybrydowy poprzez utwardzenie go w lampie UV wzmacnia płytkę paznokcia i potrafi się utrzymać na jej powierzchni od 2 do 3 tygodni. Często jednak po jego zdjęciu przychodzi rozczarowanie związane ze stanem i jakością paznokci, które potrafią być bardzo uszkodzone i skłonne do łamania. Jak zatem wzmocnić paznokcie i nie dopuścić do ich rozdwajania się?

Posiadanie schludnych i zadbanych paznokci to przyjemność oraz niezwykła wygoda, z której korzysta coraz więcej Polek. Nie ma co się dziwić, wystarczy jedna wizyta w salonie kosmetycznym, a efekt utrzymuje się nawet do 3 tygodni. Koniec z odpryskami lakieru, pęknięciami czy łamaniem się płytki paznokcia. Hybryda to przyzwolenie na pięknie wyglądające paznokcie. Często jednak po ich ściągnięciu płytka paznokcia pozostaje koszmarnie zniszczona i wygląda niekorzystnie. Dzieje się tak wtedy, gdy lakier hybrydowy zostanie nieodpowiednio ściągnięty. Zdarza się, że panie same decydują się na ten krok i zrywają hybrydę z płytki paznokcia. Nie ma się zatem co dziwić, iż paznokcie stają się wówczas kruche, wiotkie, łamliwe, rozdwajają się. Ściąganie hybrydy powinno odbywać się w salonie kosmetycznym za pomocą odpowiedniego narzędzia jakim jest remover. Tylko dzięki niemu jesteśmy w stanie zniwelować efekt zniszczonych paznokci.

Domowe sposoby na łamliwe paznokcie

Zniszczone paznokcie po hybrydzie to problem, który dotyka większość kobiet, które decydują się na hybrydę. Szczególną zagwozdkę mają te panie, które z natury posiadają miękkie i cienkie paznokcie. W takim przypadku proces regeneracji struktury paznokcia może się wydłużyć. Warto pamiętać o odpowiedniej diecie, która pozwala od wewnątrz wspomóc paznokcie. W codziennych posiłkach powinny się znaleźć np. nasiona, otręby, chude mięso (koniecznie drób!), jaja, grube kasze, rośliny strączkowe, ryby. Zalecane jest picie herbat ziołowych np. pokrzywy czy skrzypu. Domowe sposoby na to jak sobie radzić z kruchymi paznokciami są naprawdę proste i tanie. Bez wątpienia kluczowe okażą się oleje, np. olej jojoba, olej z avocado oraz odżywki do paznokci z witaminami. Nie można zapomnieć o tradycyjnej oliwie z oliwek, której stosowanie powinno polegać na delikatnym wcieraniu w płytkę paznokcia. Dostępność odżywek na rynku jest tak duża, że spokojnie każda z pań znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo opłaca się zainwestować w suplementy diety na zdrowe paznokcie.

Odnowa struktury paznokcia po zdjęciu lakieru hybrydowego to proces niezwykle długi i wieloetapowy. Nie należy się do niego zniechęcać, mimo iż efekty mogą pojawić się dopiero po jakimś czasie. Bezwzględnie należy pamiętać aby ściąganie hybryd wykonać u specjalisty, a nie domowymi sposobami, które z reguły nie przynoszą pożądanych skutków.

Dla wszystkich Pań, które już dziś chciałyby umówić się online na wizytę w salonie kosmetycznym zapraszamy na portal Moment.pl.