Bayreuth – nieznane niemieckie miasto

Bayreuth – nieznane niemieckie miasto

Bayreuth to miasto w Niemczech, które nie cieszy się tak wielką popularnością, jak Hamburg czy Berlin. Mimo to zachwyca architekturą oraz pyszną kuchnią. Łatwo dojechać tam z Polski, dlatego warto zrobić szybki „city break” i odwiedzić to nieznane miasto za naszą zachodnią granicą.

Bayreuth — kilka słów

Bayreuth mieści się w Bawarii, miasto zostało okrzyknięte stolicą Górnej Frankonii. Choć jego historia sięga średniowiecza, na ulicach miasta można znaleźć obiekty pochodzące z różnych epok. Bayreuth zamieszkuje około 73 000 mieszkańców.Od stolicy Bawarii, Monachium dzieli je duża odległość – 250 km. Bliżej znajduje się Norymberga (90 km) oraz granica Republiki Czeskiej, ponieważ miasto położone jest we wschodniej części kraju.Świetnie zorganizowana infrastruktura sprawia, że do Bayreuth łatwo dojechać pociągiem, autokarem lub własnym środkiem transportu.

Co warto zwiedzić?

Najważniejszym punktem w stolicy Górnej Frankonii jest opera Margrabiów. To największy i najbardziej okazały obiekt tego typu na Starym Kontynencie. W związku z tym, że muzyka klasyczna nie jest popularna, opera nie jest zbyt często odwiedzana przez zagranicznych turystów. Poza nią można tam zobaczyć Nowy Pałac oraz Ermitaż.Nie można zapomnieć o licznych restauracjach gdzie serwowane są lokalne potrawy i napoje. W wielu z nich można posłuchać muzyki klasycznej, dla wielu osób będzie to prawdziwa uczta dla ciała i duszy.

Jak dojechać do Bayreuth?

Wbrew pozorom dojazd do miasta nie jest skomplikowany. Wielu polskich przewoźników posiada autokary, które przejeżdżają przez Bayreuth. Praktycznie z każdego województwa odjeżdża taki autobus.W niewielkiej odległości od centrum miasta znajduje się dworzec autobusowy, gdzie zatrzymują się autokary z kraju i zagranicy. Z tego miejsca odjeżdżają także autobusy miejskie, a niedaleko znajduje się dworzec kolejowy. Dzięki temu turyści mogą łatwo poruszać się po mieście i nie tylko.W budynku dworca autobusowego znajdują się restauracje, kasy biletowe, sklepy, toalety i bankomaty. Wszystko by ułatwić i uprzyjemnić podróż turystom i mieszkańcom.