Zalety balustrad całoszklanych

Szkło o materiał, który od kilku lat bardzo chętnie wykorzystywany jest przez architektów. Dzięki jego zastosowaniu elewacje zyskują nowoczesny wygląd, bryła budynku wygląda lżej. Balkony, tarasy, podjazdy dla osób niepełnosprawnych ze szklanymi balustradami prezentują się bardzo pięknie. Szkło znalazło także zastosowanie we wnętrzach pomieszczeń.

Co to są balustrady całoszklane?

To wyjątkowe balustrady, które należą do najnowszych trendów w wykończeniu schodów i balkonów. Z pośród innych balustrad wyróżniają się dużymi taflami szkła osadzonymi na bardzo małych i dyskretnych elementach wykonanych ze stali nierdzewnej lub aluminium. Z tego względu nazywane są także balustradami samonośnymi.

Balustrady całoszklane wykonane są z wysokiej jakości szkła hartowanego oraz dodatkowo laminowanego. Dzięki takiej technologii tafle szkła są bardzo odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. W razie rozbicia nie rozpada się na drobne, ostre kawałki, które mogą być niebezpieczne. Drobne kawałki szyby pozostają przyklejone do folii.

Zalety balustrad całoszklanych

Balustrady całoszklane są bardzo uniwersalne, można stosować je budynkach jednorodzinnych oraz użyteczności publicznej, ponieważ spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa. Dzięki przenoszeniu obciążeń nie wymagają dodatkowych wzmocnień, a ich montaż jest łatwy i szybki.

Dzięki folii montowanej między dwoma taflami, kolor balustrady można dopasować do aranżacji wnętrza. Największą popularnością cieszą się balustrady przeźroczyste, ale nic nie przeszkadza, by miały dowolny kolor z palety RAL. Do koloru szkła można dobrać także kolor rotuli lub profili aluminiowych.

Jak montować balustrady całoszklane?

Nie jest to trudne i wiele firm oferuje balustrady całoszklane do samodzielnego montażu wraz z potrzebnymi elementami montażowymi {rotule, profile aluminiowe).

Przed zamówieniem tafli szkła należy dokonać dokładnych pomiarów długości oraz wysokości poszczególnych tafli. W domach jednorodzinnych minimalna wysokość wynosi 0,9 m, natomiast w budynkach wielorodzinnych to 1,1 m. Taka wysokość zapewnia bezpieczeństwo użytkowników.

Balustrady można montować doczołowo lub do podłogi, wszystko zależy od wybranego systemu i aranżacji wnętrza.