Jakie są rodzaje zawiesi wężowych?

Na półkach sklepowych znaleźć można różne wersje wytrzymałościowe zawiesi, które oznaczone są zupełnie innymi kolorami. Poszczególne modele różnią się między sobą również długością. Kolor oraz ilość pasków na rękawie wskazuje oczywiście na dopuszczalne obciążenie robocze.

Co oznaczają poszczególne kolory?

Najmniej wytrzymałe są zawiesia fioletowe (1 tonowe) i zielone (2 tonowe). Najczęściej wykorzystywane są zawiesia wężowe żółte (3 tonowe) i szare (4 tonowe). Do najbardziej wymagających zadań można wykorzystać z kolei 5 tonowe zawiesia, które oznaczane są kolorem czerwonym.

Jeżeli chodzi o samą długość roboczą to najkrótsze są zawiesia o długości 0,5 metra. Najdłuższe są z kolei zawiesia 10-metrowe. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, aby inwestować w oryginalne zawiesia, które spełniają normę EN 1492-2.

Wysoka wytrzymałość

Wężowe zawiesia bardzo często muszą pracować w bardzo niesprzyjających warunkach klimatycznych. Należy sobie uświadomić, że to właśnie od wytrzymałości zawiesi zależy bezpieczeństwo ładunku i zdrowie osób, które pracują przy transporcie. Między innymi dlatego też warto postawić na sprawdzone i niezawodne rozwiązania.

Pamiętać należy zawsze o tym, że nawet najlepsze jakościowo zawiesia nie zagwarantują 100% bezpieczeństwa. Bardzo ważne jest to, aby prawidłowo je eksploatować, a co najważniejsze trzeba je również przechowywać w odpowiednich warunkach.

Dopuszczalne obciążenie bardzo często zależy od sposobu mocowania danego ładunku. Poliester nie jest odporny na działanie zasad. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że trzeba unikać bezpośredniego kontaktu z tego typu substancjami. Pamiętać należy również o tym, że zawiesia wężowe należy chronić przed ostrymi krawędziami. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest używanie rękawów ochronnych.

Gdzie można kupić porządne zawiesia?

Największy wybór zawiesi wężowych jest w sklepach internetowych, które oferują także najniższe ceny na rynku. Warto korzystać z usług rzetelnych sklepów online, które na zawiesia udzielają pełnej gwarancji producenta.

Wysokiej jakości zawiesia można kupić również na portalach aukcyjnych. Najbezpieczniejszym wyborem są oczywiście atestowane zawiesia, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych.