Jakie miejsca nad morzem warto zwiedzić?

Nad polskim morzem znajduje się wiele wspaniałych miejsc, które warto zobaczyć. Ceny nad wybrzeżem cały czas rosną, ale raczej nie odstrasza to turystów, którzy przyjeżdżają z całej Polski i zza granicy.

Wakacje nad morzem

Warte uwagi są nie tylko malownicze krajobrazy, ale również wyjątkowa architektura. W tym artykule wyjaśnimy, które Miejsca nad morzem Bałtyckim są faktycznie warte uwagi i co koniecznie trzeba zobaczyć. Wakacje nad Bałtykiem nie muszą się kojarzyć jedynie z kąpielą i plażowaniem. Oczywiście dla wielu osób jest to główna rozrywka, ale oprócz tego dostępnych jest również wiele innych atrakcji. Można tam odkrywać nieznane zakątki, a także obcować z pięknem przyrody nadmorskiej.

Miejsca warte uwagi

Klif Orłowski to bez wątpienia jeden z najciekawszych i najładniejszych punktów widokowych. Ten stromy brzeg morski jest doskonale widoczny z polo na plaży w Gdyni Orłowie. Gdy wybierasz się w takie miejsce to powinieneś koniecznie zabrać ze sobą aparat. Spacer w kierunku klifu po plaży orłowskiej również jest dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. Oprócz zwiedzania warto zadbać także o aktywność fizyczną. Najlepiej wejść na sam szczyt, ponieważ widoki są niezapomniane. Trzeba się jednak do tego właściwie przygotować, ponieważ jest to dosyć duży wysiłek fizyczny. Osoby, które przebywają na wakacjach w Trójmieście nie mogą przegapić tej fantastycznej atrakcji.

Przylądek Rozewie

Należy pamiętać, że na Przylądku Rozewie znajduje się specjalny rezerwat, który jest udostępniony dla turystów. Przez długi czas to właśnie Przylądek był uznawany za najdalej wysunięty punkt w kraju. Obecnie ten zaszczytny tytuł przyznany jest Gwieździe Północy, ale Przylądek również warto zobaczyć. Bez wątpienia jest to idealne miejsce na rodzinny spacer z dziećmi. Warto dodać, że latarnia morska jest udostępniona dla wszystkich zwiedzających. Można do niej dojść leśną ścieżką, dlatego raczej każdy powinien sobie poradzić. Niezwykle ciekawa jest również historia latarni, którą warto poznać. W środku dostępne są plansze edukacyjne, z którymi koniecznie trzeba się zapoznać. Miejsca nad Morzem Bałtyckim mają naprawdę ciekawą historię.