Śruby zamkowe – czym się cechują?

Macie zamiar niedługo kupić śruby zamkowe? Chcecie wybrać porządne elementy złączne tego typu? Co krok po kroku należy tutaj brać pod uwagę? Jakie zalety mają śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem, ponieważ są tak również określane przez fachowców?

Z czego powstają śruby zamkowe?

Należy na pewno zwrócić uwagę na ten aspekt – związany z komponentami. Generalnie porządne śruby zamkowe spełniają normy DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Co oznaczają zaś poszczególne skróty? Kolejno są to takie podmioty, jak Niemiecki Instytut Normalizacyjny i Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Trzeci skrót to Polskie Normy. Osoby, które zdecydują się na śruby zamkowe spełniające te kryteria zrobią naprawdę bardzo dobry ruch. Warto zauważyć, że są one bowiem starannie wykonywane między innymi z takich materiałów, jak mosiądz, stal kwasoodporna A4 lub stal węglowa. Czasami stosuje się również stal nierdzewną A2 (INOX). To natomiast gwarantuje rozmaite właściwości. Dzięki temu śruby zamkowe są bardzo odporne na korozję, żarowytrzymałe oraz charakteryzują się eleganckim wyglądem. Posiadają także korzystny stosunek wytrzymałości do wagi, są łatwe w obróbce i czyszczeniu. Nie bez znaczenia jest fakt, że podlegają także recyklingowi…

Czym jeszcze charakteryzują się nowoczesne pod wieloma względami śruby zamkowe DIN 603/ISO 8677/PN 82406? Są to akcesoria, które charakteryzują się posiadaniem metrycznego rodzaju gwintu. Występują w trzech różnych klasach wytrzymałości materiału. To 4.6, 4.8 i 8.8. Nie można nie wspomnieć, że są bardzo dokładnie zabezpieczone przed korozją. W końcu fachowcy zastosowali tutaj ocynk galwaniczny lub ocynk ogniowy. Czasami wykorzystuje się również czernienie. Ten proces jest nazywany także oksydowaniem. Jaki mamy tutaj zakres? Jest on różny w zależności od zastosowanego materiału. Dla stali węglowej wynosi M4-M20. Dla stali nierdzewnej A2 i kwasoodpornej A4 kształtuje się on na poziomie M5-M16. Tymczasem dla mosiądzu wynosi on od M5 do M8.

Pełną ofertę śrub zamkowych znajdziesz na stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-zamkowe-din-603-iso-8677-z-lbem-grzybkowym/

Jak mogą być wykorzystane śruby zamkowe?

Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem są coraz częściej stosowane. I to w rozmaitych sytuacjach. Między innymi bardzo dobrze nadają się do wykonywania połączeń konstrukcji drewnianych, aczkolwiek nie tylko. Gdzie jeszcze? Śruby zamkowe bardzo dobrze sprawdzają się w aspekcie połączeń, które są narażone na bezpośredni kontakt ze skórą. To nie wszystko. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem są znakomitym wyborem biorąc pod uwagę skręcanie elementów ogrodzeniowych, ławek lub płotów…

Dowiedz się więcej na normydin.pl