Śruby ze stali nierdzewnej i ich rodzaje

Stal nierdzewna  w obecnych czasach jest jednym z podstawowych materiałów wykorzystywanych w budownictwie, motoryzacji i przemyśle. Śruby z niej wykonane pełnią szczególną rolę. Dzięki wysokiej odporności na zawilgocenie wykorzystuje się je tam, gdzie zwykłe śruby szybko uległyby korozji. Swoją skuteczność zawdzięczają wyjątkowym stopom metali, z których są stworzone. Dzięki dobrym parametrom śruby nierdzewne DIN 933 nie korodują pod wpływem czynników atmosferycznych.

Śruby nierdzewne używane są nie tylko w wymienionych branżach. Coraz częściej wykorzystuje się je do domowych zastosowań, chociażby przy montażu mebli ogrodowych. Sprzęt ten przez cały rok znajduje się na zewnątrz i poddawany jest ciągłemu działaniu czynników atmosferycznych. Dzięki śrubom nierdzewnym DIN 933 łączącym poszczególne elementy mebla wilgoć nie jest stanie naruszyć jego konstrukcji.

Śruby ze stali nierdzewnej A2 – wybór profesjonalistów

Budownictwo wodne, przemysł morski czy konstrukcja maszyn – w każdej z tych branż wykorzystywane są śruby ze stali A2. To wysokostopowy i wyjątkowo odporny na korozję materiał. Tę cechę zawdzięcza zwiększonej zawartości chromu w stopie. Co więcej, śruby nierdzewne wykonane ze stali A2 nadają się także do spawania.

Śruby nierdzewne oznaczone symbolem A2 używane się również przy produkcji aparatury chemicznej. Specjaliści jednak ograniczają ich użycie tam, gdzie może wystąpić działanie kwasów nieutleniających, soli kuchennej lub soli morskiej. Niemniej jednak w takich warunkach swoje zastosowanie znajduje stal A4.

Stal A4 – materiał do produkcji śrub kwasoodpornych.

Śruby nierdzewne DIN 933 wykonane ze stali kwasoodpornej A4 charakteryzują się odpowiednio dobranymi częściami składowymi stopu. Do produkcji tego rodzaju śrub wykorzystuje się technologię zgniotu. Dzięki niej obróbka plastyczna wykonywana jest na zimno, co zwiększa wytrzymałość materiału. Uzyskane parametry umożliwiają profesjonalne zastosowanie śrub. W szczególności upodobał je sobie przemysł maszynowy, motoryzacyjny, zbrojeniowy oraz chemiczny.

Śruby nierdzewne DIN 933 – gdzie je kupić?

Każdy, komu zależy na nabyciu odpowiednio wytrzymałych i dobrych jakościowo śrub nierdzewnych, powinien je kupić w profesjonalnym sklepie. Jedynie specjaliści są w stanie dostarczyć klientom towar najwyższej jakości. Dzięki temu konsument będzie miał pewność, że zakupione śruby nierdzewne i kwasoodporne sprawdzą się w najbardziej wymagających warunkach. Narzędzia tego typu znajdują swoje zastosowanie w wielu branżach. Warto nabyć wyłącznie te śruby nierdzewne, które będą mogły służyć przez wiele lat. To gwarancja bezpieczeństwa, bez względu na to, czy zostaną one wykorzystane do budowy profesjonalnej aparatury, czy też do budowy mebli ogrodowych.