Co warto wiedzieć o laserowym wybielaniu zębów?

reham (6).jpg

Laserowe wybielanie zębów jest sposobem na piękny uśmiech. Nie każdy ma naturalnie śnieżnobiałe zęby. Można jednak je wybielić. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do gabinetu stomatologicznego ze względu na bezpieczeństwo. Stosowanie domowych metod zwykle nie przynosi pożądanych efektów i kończy się nadwrażliwością zębów.

Koniec z nieestetycznymi przebarwieniami na zębach

Jeśli ktoś jest niezadowolony z wyglądu swojego uzębienia, to może zdecydować się na Laserowe wybielanie zębów Gorzów. Efekty są widoczne od razu, dzięki czemu już po kilkudziesięciu minutach uzyskuje się piękny uśmiech. Przebarwienia sprawiają, że dochodzi do zmiany koloru zębów.

Najczęściej wynika to ze spożywania pokarmów barwiących, to samo dotyczy napojów. Za przebarwienia odpowiadają również inne czynniki typu demineralizacja szkliwa, leki, choroby, zaburzenia metaboliczne, złe nawyki i nałogi.

Jak wygląda laserowe wybielanie zębów?

Wybielanie zębów nie jest skomplikowane. Może być jednak przeprowadzone wyłącznie w przypadku braku problemów z uzębieniem i dziąsłami. Najpierw trzeba wszystko wyleczyć, pozbyć się stanów zapalnych. Laserowe wybielanie zębów polega na naświetlaniu uzębienia wiązką światła. Najpierw nakłada się jednak na szkliwo specjalny preparat zawierający nadtlenek wodoru.

Pod wpływem światła lasera dochodzi do rozjaśniania przebarwień. Cząsteczki barwników zostają rozbite. Nie trzeba martwić się tym, że dojdzie do podrażnienia tkanek miękkich, bo są one wcześniej zabezpieczone specjalnym żelem ochronnym.

Efekty i cena laserowego wybielania zębów

Laserowe wybielanie zębów jest zabiegiem, który pozwala na uzyskanie śnieżnobiałego uzębienia już w ciągu kilkudziesięciu minut. Zwykle nie trwa to dłużej niż godzinę. Rezultaty mogą być różne, w zależności od zastosowanego preparatu, wybranej metody. Szkliwo może różnie zareagować na środek wybielający.

Czasem wystarczy tylko jeden zabieg, aby rozjaśnić zęby o kilka odcieni. Uzyskane efekty utrzymują się do dwóch lat. Możliwe jest także powtórzenie zabiegu. Ceny laserowego wybielania zębów są mocno zróżnicowane. Najczęściej płaci się poniżej 1000 zł, nie więcej niż 2000 zł.