Oczyszczacz powietrza na smog

Smog jest ostatnio negatywnym bohaterem wielu artykułów i programów telewizyjnych. Większość ludzi myśli, że do czynienia z nim można mieć tylko wychodząc z własnego domu lub mieszkania. Niestety, nierzadko nawet w środku nieruchomości mamy styczność z tym zjawiskiem. Jak to jest możliwe? Jak skutecznie zadbać o czyste powietrze we własnym domu i mieszkaniu?

Dlaczego warto dbać o czyste powietrze?

Informacje podawane przez Światową Organizację Zdrowia pewnie wiele osób zszokują. Trzeba jednak zaznaczyć, że według nich powietrze w domach i mieszkaniach może być nawet 5 razy bardziej zanieczyszczone niż powietrze na zewnątrz. Warto zwrócić uwagę na fakt, że smog może dostawać się do środka poprzez wentylację czy mikroszczeliny. Zresztą każdy z nas systematycznie otwiera też okna i drzwi. To również powoduje, że smog może zostać nieproszonym gościem w naszym domu lub mieszkaniu.

Trzeba wspomnieć, że nieprzypadkowo wiele osób na samą myśl o tym zjawisku dostaje gęsiej skórki. Warto bowiem zwrócić uwagę na fakt, że nawet krótkotrwały kontakt ze smogiem może powodować stany zapalne, podrażnienie krtani, spojówek czy tchawicy itd. Warto tutaj wspomnieć też o zapaleniach płuc oraz ogólnym zmęczeniu i osłabieniu. Długotrwały kontakt ze smogiem prowadzi rzecz jasna do jeszcze większych komplikacji. Tutaj należy wymienić takie choroby, jak między innymi nowotwory płuc, zatok, przełyku, krtani czy gardła itp.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

Tego problemu nie można zatem absolutnie traktować po macoszemu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na nowoczesny oczyszczacz powietrza na smog. To rozwiązanie, które jest coraz popularniejsze. Nie bez przyczyny. Trzeba bowiem podkreślić, że profesjonalny oczyszczacz powietrza na smog posiada między innymi niezbędny filtr hepa H13, który czyści powietrze między innymi z pyłów PM 10 i PM 2.5 (są to składniki smogu), pleśni, sierści zwierząt domowych, bakterii oraz zarodników. Na uwagę zasługuje też filtr węglowy czy specjalna technologia PlasmaWave.

Wybierając oczyszczacz powietrza na smog trzeba uwzględnić jeszcze kilka kwestii. Urządzenia tego typu powinny być również przyjazne dla alergików i osób z rozmaitymi nietolerancjami. Dobrej jakości oczyszczacz powietrza na smog jest także intuicyjny w obsłudze, relatywnie cichy (jeśli chodzi o generowane decybele) oraz energooszczędny. Dzięki temu jego używanie nie przekłada się na przykład na zbyt wysokie rachunki. Dobrze jest zatem wziąć sobie te wszystkie aspekty do serca.