Antyperspirant dla kobiet, jakie cechy powinien mieć?

Antyperspirant dla kobiet, jakie cechy powinien mieć?

Wybierając dezodorant kierujmy się wszystkimi zmysłami, nie wyłącznie nosem.

Ładny zapach to tylko jeden z elementów dobrego produktu. Kiedy decydujemy się na antyperspiranty dla kobiet, ważniejsze są skuteczność, trwały i właściwy efekt, a także ochrona skóry pod pachami, która jest wrażliwa i potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji.

Antyperspiranty dla kobiet. Przykłady skutecznych produktów

Listę skutecznych produktów otwierają dezodoranty Garnier Active Dry, które zostały wzbogacone o mineralite, czyli minerał pochodzenia wulkanicznego. Mają one na dodatek świeży, przyjemny zapach, który nieco przypomina perfumy. Antyperspiranty dla kobiet z tej gamy nie zostawiają białych śladów na czarnych koszulkach. Są również lekkie i poręczne, więc bez problemu można zabierać je w podróż. Użytkowniczki doceniają je również za skuteczne neutralizowanie potu oraz brak podrażnień, w tym nawet po depilacji. Szybko można zauważyć również, że te antyperspiranty dla kobiet od razu się wchłaniają. I co ważne, nie mają w sobie parabenów.

Pozytywne cechy ma też AA Alu Free Silk Dezodorant. Kosmetyk nie zawiera soli aluminium, więc nie musimy obawiać się, że na ubraniach pojawią się przebarwienia i żółte plamy. Jego łagodna formuła pozwala skórze oddychać, zapewnia antybakteryjną ochronę oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy poprzez blokowanie rozwoju bakterii. Poza tym antyperspiranty dla kobiet z tej serii nie zatykają porów. Warto podkreślić także, że produkt ten ze względu na to, że stymuluje procesy odnowy uszkodzonego naskórka, może być aplikowany również po depilacji. Koniecznie odnotować należy również to, że w tych kosmetykach nie ma czegoś takiego jak barwniki, parabeny oraz alkohol etylowy. Wyróżnia je też pH neutralne dla skóry.

Warto też stosować Adidas Climacool. Antyperspiranty dla kobiet z tej gamy zapewniają 48-godzinną ochronę. Zatem odświeżenie mamy gwarantowane na dłużej niż jeden cały dzień. I to także w bardzo ciepły czas. Nie wysusza on i nie podrażnia skóry. Ma także wygodny rozpylacz. Atomizer nie zacina się, co nie jest regułą, kiedy bierzemy pod uwagę takie produkty jak antyperspiranty dla kobiet.

Antyperspiranty dla kobiet – cechy dobrego produktu

Porządne antyperspiranty dla kobiet powinny mieć w swoim składzie sole glinu. Związki te są ważne ze względu na to, że uszczelniają gruczoły potowe oraz przez pewien okres ograniczają wydzielanie potu. Pot neutralizuje i pochłania także naturalny krzemian magnezowy, który znany jest jako talk. Powoduje on, że skora staje się sucha i tym samym bakterie nie mają warunków do rozwoju. Przydają się również elementy nawilżające, czyli alantoina oraz pantenol. Natomiast dla osób, których skóra jest szczególnie wrażliwa, najlepsze są dezodoranty, które wzbogacono o łagodzący bisabolol oraz ekstrakt z lilii wodnej.

Ogólnie, kiedy stoimy przed półką, gdzie znajdują się antyperspiranty dla kobiet, zanim po któryś sięgniemy, warto przemyśleć, czego tak naprawdę potrzebujemy. Muszą one bowiem odpowiadać naszemu trybowi życia, porze roku oraz rodzajowi noszonych ubrań.

Bardzo istotną cechą dobrego dezodorantu jest też natychmiastowe i długie, a przede wszystkim skuteczne działanie. Liczy się przecież nie tylko moment aplikacji. Warto też, żeby antyperspiranty dla kobiet, na które się decydujemy, nie drenowały naszej kieszeni. Liczy się tu więc proporcja ceny do wydajności. Poza tym, jakby nie patrzeć, właściwy kosmetyk powinien mieć też lekki i przyjemny, a najlepiej orzeźwiający zapach. Przy tym nie może być mowy o alergicznych reakcjach czy wysuszaniu skóry, dlatego wybierajmy antyperspiranty dla kobiet, które uzyskały dermatologiczne atesty.